Cesta k tepelným úsporám jednoznačně vede přes správně zvolenou izolaci, která zkrátka draze zaplacené teplo udrží v domě. My si v následujícím článku představíme izolaci stříkanou.
Nabídka trhu je v tomto segmentu velmi bohatá. Nabízí se materiály přírodní i syntetické. Při výběru izolačního materiálu je třeba vzít v potaz hned několik parametrů.
I izolace musí dýchat
V první řadě mějte na paměti, že izolační materiál by měl být prodyšný, jinak se v něm dům bude potit a budou se v něm tvořit plísně. To se stane, když třeba starý kamenný dům potýkající se se vzlínající vlhkostí oblepíte polystyrenovými deskami. Ty jsou sice lehké, odolné, cenově dostupné, dobře se s nimi pracuje a k tomu i dobře izolují. Pro tento účel ale jsou zcela nevhodné. Neumožňují ale objektu dýchat, a pokud se potýká s vlhkostí, tak situaci ještě více zhorší.
Izolace, která odolává vlhkosti
Mnohem lepším řešením v tomto případě je stříkaná izolace speciální pěnou, která vlhkosti a plísním přímo odolává. K tomu je nehořlavá a vyniká skvělými izolačními vlastnostmi – nejen tepelnými, ale i zvukovými. To je kombinace, která z ní činí v podstatě ideální izolační materiál.
Od střechy až po podlahu
Potřebujete zateplit střechu či půdu? I v tomto případě je pro vás zateplení stříkanou izolací správnou volbou. Další její vlastností totiž je, že izolační materiál se dostane i do těžko dostupných míst, kde konkurenční materiály selhávají. Zateplit jí ale můžete i fasádu domu a podlahu. Rychle a efektivně.
Jak to probíhá?
Jednoduše. Do prostoru se izolační materiál stříká ze speciální pistole. Nevyžaduje žádné stavební zásahy, maximálně je třeba dané prostory vyklidit. Samotná izolace zabere pár hodin. Ještě před tím je ale třeba zvolit tloušťku izolace, kterou stanoví technik při osobní návštěvě daného objektu. A tím můžete být třeba technik z ekoizolace.cz, která se na stříkané izolace specializuje.